صفحه اصلی/مقالات/مهارت آموزی/چرا آموزش های مجازی در حوزه مهارت آموزی و آموزش های فنی و حرفه ای مهم است؟

چرا آموزش های مجازی در حوزه مهارت آموزی و آموزش های فنی و حرفه ای مهم است؟

با توجه به توسعه در عصر حاضر و ورود آن در عرصه های مختلف ،دنیایی جدید در حوزه های گوناگون فراروی ما قرار گرفته است.آموزش به عنوان یکی از اساسی ترین شاخصه های توسعه می تواند از این امر به نحو احسن بهره مند گردد.وجود شبکه گسترده وب ، انواع رایانه های شخصی و رومیزی ، تبلت و گوشی و تلویزیون های هوشمند و نفوذ آن در بسیاری از اقشار جامعه در دورترین نقاط کشور و جهان ، چشم انداز بی نظیری برای برنامه ریزان حوزه آموزش و بخصوص آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای گشوده است.
آموزش در حوزه های مهارت های نرم ، رایانه و نرم افزار ، آموزش های حوزه مدیریت ، کسب و کار ، گردشگری ، … می تواند در نگاه اول به عنوان جذابترین بخش آموزش مجازی مورد توجه قرار گیرد.
با توجه به مزایای بسیار زیاد آموزش های مجازی دو شاخصه از اهمیت بالاتری در توسعه آن در جوامع مورد تاکید می باشد که عبارتند از:

۱- توسعه عدالت آموزشی

عدالت آموزشی

آموزش های مجازی باعث کوتاه شدن مسافت ها و حضور مدرسان و اساتید در مکان و زمان دلخواه کاربر خواهد بود.به عبارتی آموزش های مجازی می تواند موضوع مکان و زمان را حذف نموده و دسترسی همگانی به انواع آموزش ها و اساتید را فراهم آورد.

مهارت آموزی سبز

با توجه به توسعه شهر ها و مشکل حمل و نقل در نگاه اول آموزش های مجازی باعث کاهش سفرهای شهری شده و با حذف حضور فیزیکی از مصرف لنرژی در خصوص سرمایش و گرمایش کلاس های آموزشی جلو گیری خواهد کرد.
در هر حال می توان گفت آموزش های مجازی یکی از ارکان حوزه آموزش در قرن حاضر بوده و نبود آن باعث از دست دادن فرصت های آموزشی برای بسیاری از اقشار نیازمند آموزش خواهد بود.
توسط |1398-02-21T10:39:58+04:30اردیبهشت 21ام, 1398|مقالات, مهارت آموزی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده:

محمدرضا نصیری

ثبت ديدگاه